ПРАВОВА РЕФЛЕКСІЯ ЯК СКЛАДОВА САМОРЕГУЛЯЦІЇ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ ЮРИСТІВ

Автор(и): Кузьменко Д.О.

аспірант кафедри соціальної роботи,

Національний університет «Чернігівський колегіум»
імені Т. Г. Шевченка, м. Чернігів

Мова: Українська

Кримінально-виконавча систама: Вчора. Сьогодні. Завтра.  2017№2(2):198-204

Правова рефлексія як складова саморегуляції у професійній підготовці юристів потребує розмежування понять «правова рефлексія юриста» і «професійна рефлексія юриста», оскільки правова рефлексія може бути повсякденною і професійною, а юрист володіє як професійною, так і повсякденною правовою рефлексією.

Правова рефлексія як складова саморегуляції у професійній підготовці юристів у поведінковому компоненті правосвідомості виявляється як в інтелектуаль­ному, так і особистісному аспектах, оскільки правова поведінка особи передбачає осмислення наявної ситуації, визначення правомірності та протиправності майбутнього вчинку, формування готовності до правового вчинку.

Ключові слова: професійна підготовка, юристи, саморегуляція, правова рефлексія, професійна рефлексія юриста.

1. Абульханова-Славская К. А. Проблема соотношения личности, индивидуальности, субъекта // Современная личность: психологические исследования. Москва: ИП РАН, 2012. С. 17–35.
  2. Артикуца Н. В. Методичний інструментарій юридичного термінознавства. Наукові записки НаУКМА. Юридичні науки. 2012. Т. С. 53–59.
  3. Карпов А. В. Психология рефлексивных механизмов деятельности. Москва: Ин-т психологии РАН, 2004. 424 с.
  4. Сенчак І. І. Роль правової рефлексії у формуванні інтелектуальної культури юриста. Соціально-психологічні проблеми пострадянських перетворень: регіональна конф. (Острог, 28 трав. 2004р.). Острог, 2004. С. 7–
  5. Сенчак І. І. Формування правової рефлексії майбутнього юриста на етапі підготовки у вищому навчальному закладі: автореф. дис. … канд. юрид. наук: 19.00.06 «Юридична психологія». Київ, 2013. 17 с.

| Повний текст .pdf