ПОНЯТТЯ ТА СУТНІСТЬ БЕЗПЕКИ ПЕРСОНАЛУ ДЕРЖАВНОЇ КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Автор(и): Самофалов О. Л., Васільєв В. О.

Самофалов О. Л.,

кандидат юридичних наук, доцент кафедри адміністративного,
цивільного та господарського права і процесу,
Академія Державної пенітенціарної служби, м. Чернігів, Україна;

Васільєв В. О.,

слухач 361-ої навчальної групи,
Академія Державної пенітенціарної служби, м. Чернігів, Україна

Кримінально-виконавча система: Вчора. Сьогодні. Завтра.  2019 № 1 (5): 121-133

У статті проаналізовано поняття та сутність безпеки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, запропоновано авторське визначення поняття «безпека в Державній кримінально-виконавчій службі України» як системи правових відносин та правових засобів, спрямованої на захист прав і свобод персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, засуджених та інших осіб, важливих і значущих інтересів органів та установ виконання покарань.

Ключові слова: персонал Державної кримінально-виконавчої служби України, безпека персоналу, процес забезпечення безпеки, мета безпеки.

1. Великий тлумачний словник сучасної української мови / уклад. і голов. ред. В. Т. Бусел. Ірпінь: Перун, 2009. 728 с.
  2. Юридична енциклопедія: в 6 т. Т. 1: А–Г / ред. кол.: Ю. С. Шемшученко та ін. Київ: «Українська енциклопедія» ім. М. П. Бажана, 1998. 634 с.
  3. Лапін В. М. Безпека життєдіяльності людини: навч. посіб. Київ: Знання, 1999. 184 с.
  4. Брызгалов В. Н., Макагон Н. Е. Режим в местах лишения свободы. Киев, 1976. 116 с.
  5. Советское исправительно-трудовое право: Особенная часть / под ред. Н. А. Стручкова, И. А. Сперанского, И. В. Шмарова. Москва, 1979. 350 с.
  6. Перегудов А. Г. Понятие обеспечения безопасности в ИТУ, его принципы, задачи и организационно-правовые основы: курс лекций по обеспечению безопасности, порядка исполнения и отбывания наказания в ИТУ. Уфа, 1996. 236 с.
  7. Буданов А. В. Педагогика личной профессиональной безопасности сотрудников органов внутренних дел. Москва: Академия МВД России, 1997. 132 с.
  8. Щербаков А. В. Теоретические и организационные аспекты безопасности уголовно-исполнительной системы. Вестник Владимирского юридического института. № 4. С. 50–53.
  9. Кримінально-виконавче право України: підручник / О. М. Джужа, І. Г. Богатирьов, О. Г. Колб, В. В. Василевич та ін.; за заг. О. М. Джужи. Київ: Атіка, 2010. 752 с.
  10. Философский энциклопедический словарь. Москва: ИНФРА-М, 1998. 576 с.
  11. Степанюк А. Х. Актуальні проблеми виконання покарань (сутність та принципи кримінально-виконавчої діяльності: теоретико-правове дослідження): дис. … д-ра юрид. наук: 12.00.08. Харків, 2002. 393 с.
  12. Турав Э. В. Организация надзора за осужденными, содержащимися в учреждениях, исполняющих наказание в виде лишения свободы: дис. … канд. юрид. наук: 12.00.11. Москва: 2005. 276 с.
  13. Ярмакі Х. П. Адміністративно-наглядова діяльність міліції в Україні: дис. … д-ра юрид. наук: 12.00.07. Харків, 2007. 437 с.
  14. Підвисоцький Р. М. Поняття і зміст нагляду за засудженими в кримінально-виконавчих установах. Від громадянського суспільства до правової держави: тези II Міжнародної науково-практичної конференції. Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2007. С. 415–416.
  15. Потоцкий Н. К. Об опыте применения системы мер воздействия на трудновоспитуемых осужденных в местах лишения свободы. Организация деятельности по укреплению правопорядка в учреждениях, исполняющих наказания: опыт работы ИТУ, СИЗО и спец комендатур. Домодедово: ВКПК МВД СССР, 1986. С. 47–52.
  16. Синьов В. М. Підготовка спеціалістів для пенітенціарної теорії і практики. Проблеми пенітенціарної теорії і практики. № 1. С. 17– 24.