ПРО ДЕЯКІ ЗМІСТОВНІ АСПЕКТИ ПРИНЦИПІВ КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕРСОНАЛУ ОРГАНІВ ТА УСТАНОВ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ УКРАЇНИ

Автор(и): Никифорчук Д. Й., Колб І. О

Никифорчук Д. Й.,

доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри
оперативно-розшукової діяльності НАВС, м. Київ;

Колб І. О.,

кандидат юридичних наук, заступник начальника вiддiлу
нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень
у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших
заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням
особистої свободи громадян прокуратури Київської області

Мова: Українська

Кримінально-виконавча систама: Вчора. Сьогодні. Завтра.  2017№2(2):180-189

У статті проаналізовано зміст міжгалузевих принципів кримінально-виконавчої діяльності персоналу органів та установ виконання покарань, а також про їх місце і роль у правовому механізмі сфери виконання покарань. Крім цього, визначено проблемні питання у цьому напрямі та розроблено науково обґрунтовані заходи щодо їх вирішення по суті.

Ключові слова: принципи, кримінально-виконавча діяльність, персонал органів та установ виконання покарань, правовий механізм, сфера виконання покарань, засуджений, кримінальні покарання.

1. Теорія держави і права: підручник для студ. юрид. вищ. навч. закл. / за ред. Петришина О. В. Харків: Право, 2014. 368 с.
  2. Фріс П. Л. Кримінально-правова політика Української держави: теоретичні, історичні та правові проблеми. Київ: Атіка, 2005. 332 с.
  3. Реалізація принципу диференціації та індивідуалізації виконання покарань у кримінально-виконавчій діяльності України: навчальний посібник / Колб О. Г., Джужа О. М., Конопельський В. Я. та ін.; за аг. ред. проф. О. Г. Колба та проф. О. М. Джужи. Київ: Кондор, 2016. 336 с.
  4. Сучасна кримінально-виконавча політика України: монографія. 2-ге вид. випр. і переробл. / Колб О. Г., Захаров В. П., Кондратішина В. В. та ін.; за заг. ред. О. Г. Колба. Луцьк: ПП В.П. Іванюк, 2008. 210 с.
  5. Кримінально-виконавче право: підручник / за ред. Степанюка А. Х. Харків: Право, 2006. 256 с.
  6. Денисова Т. А. Покарання: кримінально-правовий, кримінологічний та кримінально-виконавчий аналіз: монографія. Запоріжжя: КПУ, 2007. 228 с.
  7. Рябчинська О. П. Система покарань в Україні: поняття, значення та принципи побудови: монографія. Запоріжжя: Акцент Інвест-трейд, 2013. 448 с.
  8. Грищук В. К. Філософсько-правове розуміння відповідальності людини: монографія. 2-ге вид., переробл. і доповн. Хмельницький: Хмельницький університет управління та права, 2013. 768 с.
  9. Кримінально-виконавче право України: підручник / Джужа О. М., Богатирьов І. Г., Колб О. Г. та ін.; за заг. ред. Джужи О. М. Київ: Атіка, 2010. 752 с.
  10. Мінімальні стандартні правила поводження з в’язнями: прий- няті на І Конгресі ООН із запобігання злочинності та поводження із засудженими 30.08.1955 року // Збірник міжнародно-правових актів та угод з питань діяльності пенітенціарних установ і поводження з в’язнями. Київ: Анна-Т, 2008. С. 18–36.
  11. Європейські пенітенціарні правила: рекомендація Ради Європи R (2006) 2. Донецьк: Донецький Меморіал, 2010. 32 с.
  12. Давидов та інші проти України: рішення Європейського Суду з прав людини від 1 липня 2010 року // Практика Європейського Суду з прав людини. Донецьк: Донецький Меморіал, 2011. С. 32–38.
  13. Житний О. О. Проблеми міжнародної кримінально-правової політики // Політика у сфері боротьби зі злочинністю України: теоретичні та прикладні проблеми: монографія / за заг. ред. проф. Фріса П. Л. та проф. Харченка В. Б. Івано-Франківськ–Харків: Юрид. ін.-т Прикарпатського нац. ун-ту імені Василя Стефаника, 2016. С. 143–161.
  14. Коржанський М. Й. Уголовне право України. Частина загальна: курс лекцій. Київ: Наукова думка та Українська видавнича група, 1996. 336 с.
  15. Грищук В. К. Філософсько-правове розуміння відповідальності людини: монографія. 2-ге вид., переробл. і доповн. Хмельницький: Хмельницький університет управління та права, 2013. 768 с.
  16. Конопельський В. Я. Принцип диференціації та індивідуалізації у запобіганні злочинам в установах виконання покарань України: окремі аспекти. Сучасна наука – пенітенціарній практиці: матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Київ, 24 жовт. 2013 р.). Київ: Інститут кримінально-виконавчої служби, 2013. С. 246–252.
  17. Костенко О. М. Принцип соціального натуралізму та його значення для юриспруденції і кримінології. URL: www.univer.kim.ua/visnyk/463.pdj.
  18. Фріс П. Л. Кримінальне право України. Загальна частина: навч. посіб. Київ: Центр навч. літ-ри, 2004. 362 с.
  19. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. Т.1 / Бандурка О. М., Блажівський Є. М., Бурдоль Є.П. та ін.; за заг. ред. Тація В. Я. Харків: Право, 2012. 768 с.
  20. Кримінально-виконавче право: підручник / Голіна В. В., Степанюк А.Х., Лисодєд О. В. Харків: Право, 2015. 392 с.

| Повний текст .pdf