ГАРАНТІЇ ДОТРИМАННЯ ПРАВОВИХ ПРИНЦИПІВ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАХОДІВ ЗАОХОЧЕННЯ
ТА СТЯГНЕННЯ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ПОКАРАННЯ У ВИДІ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ

Автор(и):Карелін В. В., Пузиревський М. В.

Карелін В. В.,

кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального,
кримінально-виконавчого права та кримінології,
Академія Державної пенітенціарної служби, м. Чернігів;

Пузиревський М. В.,

здобувач вищої освіти на другому (магістерському)
рівні за спеціальністю 081 «Право», начальник кабінету кафедри
тактико-спеціальної підготовки,

Академія Державної пенітенціарної служби, м. Чернігів

Мова: Українська

Кримінально-виконавча систама: Вчора. Сьогодні. Завтра.  2017№2(2):133-141

Стаття присвячена розгляду проблеми гарантій дотримання правових принципів застосування заходів заохочення та стягнення під час виконання покарання у виді позбавлення волі. На основі проведеного дослідження визначено, що заходи заохочення та стягнення мають певну взаємообумовленість, але на сьогодні ця проблема є недостатньо дослідженою.

Ключові слова: заходи заохочення і стягнення, дисциплінарне стягнення, кримінальне покарання, державний примус, правовий статус, законність і правопорядок.

1. Курс дистанційного навчання для працівників ОВС. URL: http://www.naiau.kiev.ua/tslc/pages/humanright/texts/04_01_u.htm.
  2. Витрук Н. В. Основы теории правового положения личности в социалистическом обществе. Москва: Наука, 1979. 229 с.
  3. Пустовіт Ж. Поняття соціальних гарантій прав і свобод людини і громадянина в Україні. Право України. 2000. № 3. С. 28–30.
  4. Воеводин Л. Д. Теоретические вопросы правового положения личности в советском общенародном государстве. Сов. государство и право. 1963. № 2. С. 12–16.
  5. Селиверстов В. И. Международный контроль как средство охраны правового статуса лиц, отбывающих наказания. Правовые и организационные основы функционирования органов, исполняющих наказания: тр. Акад. МВД России / под ред. Наташева А. Е. Москва: Акад. МВД России, 1995. С. 3–20.
  6. Скакун О. Ф. Теорія держави і права: підручник: пер. з рос. Харків: Консум, 2001. 656 с.
  7. Иванов В. В. Материально-правовые и процессуальные гарантии законности привлечения к административной ответственности: дис. … канд. юрид. наук: 12.00.07 / Одес. нац. ун-т им. И. И. Мечникова. Одесса, 2001. 192 с.
  8. Ремнев В. И. Социалистическая законность в государственном управлении. Москва: Наука, 1979. 302 с.
  9. Теория государства и права: учебник / под ред. Рассолова М. М., Эбзеева Б. С. Москва: ЮНИТИ-ДАНА, 2000. 640 с.
  10. Бабий Н. А. Уголовное право Республики Беларусь. Общая часть: конспект лекций. Минск: Тесей, 2000. 288 с.
  11. Федоров В. В. Лишение права специального природопользования как вид юридической ответственности по экологическому праву: дис. … канд. юрид. наук: 12.00.06 / Саратов. гос. акад. права. Саратов, 1998. 184 с.