КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗЛОЧИННОСТІ В МІСЦЯХ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ

Автор(и): Карелін В. В., Стельмах П. В.

Карелін В. В.,

кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального,
кримінально-виконавчого права та кримінології,
Академія Державної пенітенціарної служби, м. Чернігів, Україна;

Стельмах П. В.,

слухач 351-ої навчальної групи,
Академія Державної пенітенціарної служби, м. Чернігів, Україна

Кримінально-виконавча система: Вчора. Сьогодні. Завтра.  2019 № 1 (5): 51-61

У статті досліджено стан та структуру пенітенціарної злочинності в Україні, охарактеризовано детермінанти злочинності в місцях позбавлення волі, особа, що знаходиться в умовах несвободи, наведено класифікацію злочинців, які вчиняють злочини в місцях позбавлення волі. Акцентовано увагу на наявних недоліках, притаманних Державній кримінально-виконавчій службі, запропоновано шляхи їх усунення, сформульовано пропозиції щодо запобігання злочинності в установах виконання покарань.

Ключові слова: кримінологічна характеристики, запобігання, пенітенціарна злочинність, установи виконання покарань.

1. Богатирьов І. Г., Халимон С. І. Кримінально-виконавча інспекція як суб’єкт запобігання злочинам: монографія. Харків: Харків юридичний, 2009. 320 с.
  2. Боднар І. В. Організація взаємодії структурних підрозділів установ виконання покарань закритого типу по попередженню індивідуальноїзлочинної поведінки засуджених. Журнал Хмельницького університету управління і права. 2008. Вип. № 1 (25). С. 237–241.
  3. Боднар І. В. Розвиток проблеми класифікації засуджених, які відбувають покарання в кримінально-виконавчих установах закритого типу. Вісник Запорізького національного університету. 2012. № 1. С. 200–205.

4. Аванесов Г. А., Иншаков С. М., Аминов Д. И., Эриашвили Н. Д. Криминология: учебник для студентов вузов, обучающихся по специальности «Юриспруденция» / под ред. Г.А. Аванесова. Москва: ЮНИТИ-ДАНА, 2015. 576 с.

5. Громов В. Г. Пенитенциарная преступность. Современное право. 2015. № 9. С. 65–69.

1. Ваганов А. Б. Криминологическая характеристика пенитенциарной преступности и ее профилактика: автореф. дис. … канд. юрид. наук. Челябинск, 2012. 33 с. URL: http://www.lawtech.ru/document/2012avtoref031 (дата звернення: 15.10.2019).
  2. Вербенський М. Д. Питання розуміння поняття «злочинність» у кримінологічній теорії: Генеза та сучасний стан. Публічне право: наук.-практ. юрид. журнал. 2012. № 2. С. 103–109.
  3. Колб О. Г. Установа виконання покарань як суб’єкт запобігання злочинам: дис. … д-ра юрид. наук / Київський національний ун-т внутрішніх справ. Київ, 2007. 512 с.
  4. Лукашевич С. Ю. Кримінологічна характеристика та попередження злочинності засуджених в місцях позбавлення волі: дис. … канд. юрид. наук: 12.00.08 / Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. Харків, 2001. 200 с.
  5. Скакун О. Ф. Теорія права і держави: підручник. 2-ге видання, переробл. і доповн. Київ: Алерта, 2011. 520 с.