ПРИЧИНИ, УМОВИ ТА ЗАПОБІГАННЯ ЗАГАЛЬНОКРИМІНАЛЬНІЙ КОРИСЛИВІЙ ЗЛОЧИННОСТІ

технічного університету, м. Запоріжжя

Мова: Українська

Кримінально-виконавча систама: Вчора. Сьогодні. Завтра.  2017№2(2):78-88

У статті наголошено на необхідності виявляти закономірності злочинності, її причини та умови з метою вироблення найбільш ефективних заходів протидії цьому негативному, асоціальному явищу.

Зазначено, що безкарність, поряд зі швидкістю і відносною легкістю придбання досить великих матеріальних коштів, завдяки корисливим злочинам, стимулює кримінальне зараження суспільства.

Константовано, що у суспільстві з високим рівнем злочинності величезні кошти витрачаються на системи охорони людей, майна, громадського порядку, на забезпечення системи викриття і покарання численних злочинців. І все менше коштів залишається на освіту і культуру. У результаті така ситуація призводить до становлення на злочинний шлях все нових і нових людей і до розширення правоохоронної системи, витрат на неї дедалі масштабніших коштів.

Ключові слова: загальнокримінальна корислива злочинність, причини та умови злочинності, запобігання злочинам.

1. Даньшин И. Н. За преступление – наказание. Харків: Вища школа, 1975. 106 с.