ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕРМІНОЛОГІЧНИХ ФОРМУЛЮВАНЬ І СПЕЦІАЛЬНИХ ПРАВИЛ ПРИЗНАЧЕННЯ ПОКАРАННЯ

Автор(и): Денисова Т. А., Денисов С. Ф., Білоконев В. М.

Денисова Т. А.

доктор юридичних наук, професор,

заслужений юрист України,

помічник ректора з наукової та науково-методичної роботи,

Денисов С. Ф.

доктор юридичних наук, професор,

завідувач кафедри  кримінального, кримінально-виконавчого права та кримінології,  Академія Державної пенітенціарної служби, м. Чернігів, Україна

Білоконев В. М.

суддя Запорізького апеляційного суду

Кримінально-виконавча система: Вчора. Сьогодні. Завтра.  2018 № 2 (4): 92-107

У статті розглянуто важливі для теорії кримінального права та правозастосовної практики загальні питання покарання, підходи до визначення його суттєвих ознак, спеціальні правила призначення покарання за незакінчений злочин та злочин, вчинений у співучасті, врахування під час призначення покарання ступеня тяжкості вчиненого особою діяння, ступеня здійснення злочинного наміру та окремі особливості термінологічних формулювань, що застосовуються під час призначення покарання, зокрема, «окремих епізодів злочинної діяльності», що входять до складу складних одиничних злочинів, або є самостійними складами тотожних злочинів та входять до складу повторності як форми множинності злочинів.

Ключові слова: покарання, призначення покарання, злочин, тяжкість діяння, незакінчений злочин, співучасть, окремі епізоди злочинної діяльності.

1. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України / за заг. ред. О. М. Джужі, А. В. Савченка, В. В. Чернєя. Київ: Юрінком Інтер, 2016. 1064 с.
  2. Денисова Т. А. Кримінальне покарання: завдання і функції, практика застосування. Правова система України: історія, стан та перспективи: у 5 т. Т. 5: Кримінально-правові науки. Актуальні проблеми боротьби зі злочинністю в Україні / за заг. ред. В. В. Сташиса. Харків: Право, 2008. С. 208–219.
  3. Денисова Т. А. Покарання, його поняття та мета. Велика українська юридична енциклопедія: у 20 т. Т. 17: Кримінальне право / редкол.: В. Я. Тацій (голова), В. І. Борисов (заст. голови) та ін.; Нац. акад. прав. наук України; Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого, 2017. С. 709–713.
  4. Беккариа Ч. О преступлениях и наказаниях. Москва: Стелс, 1995. 302 с.
  5. Денисова Т. А. Призначення покарання за незакінчений злочин та за злочин, вчинений у співучасті. Велика українська юридична енциклопедія: у 20 т. Т. 17: Кримінальне право / редкол.: В. Я. Тацій (голова), В. І. Борисов (заст. голови) та ін.; Нац. акад. прав. наук України; Інт держави і права ім. В. М. Корецького НАН України; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого, 2017. С. 798–800.
  6. Кваша О. О. Співучасть у злочині: структура та відповідальність: монографія. НАН України; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. Луганськ: РВВ ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка, 2013. 560 с.
  7. Бюлетень законодавства і юридичної практики України. Київ, 2004. № 12. 309 с.
  8. Зелинский А. Ф. Понятие «преступная деятельность». Советское государство и право. 1978. № 10. С. 98–100.
  9. Зелинский А. Ф. Некоторые вопросы квалификации преступной деятельности. Труды ВСШ МВД СССР. Волгоград: ВВШ МВД СССР, 1979. Вып. 11. С. 27–32.
  10. Зелінський А. Ф. Злочинна діяльність: поняття та відповідальність. Радянське право. 1991. № 12. С. 32–35.
  11. Зелінський А. Ф., Коржанський М. Й. Корислива злочинна діяльність. Київ: Ґенеза, 1998. 144 с.
  12. Зелинский А. Ф. Криминальная психология. Киев: Юринком Интер, 1999. 240 с.
  13. Навроцький В. О. Основи кримінально-правової кваліфікації. Київ: Юрінком Інтер, 2006. 704 с.
  14. Кваліфікація злочинів, підслідних органам внутрішніх справ: навчальний посібник / за заг. ред. В. В. Коваленка; за наук. ред. О. М. Джужі та А. В. Савченка. Київ: Атіка, 2011. 648 с.
  15. Курс уголовного права. Общая часть. Том 1: Учение о преступлении. Москва: Зерцало, 1999. 592 с.
  16. Тростюк З. А. Понятійний апарат Особливої частини Кримінального кодексу України. Київ: Атіка, 2003. 144 с.