ПЕНІТЕНЦІАРНА ПРОБАЦІЯ В ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ

Автор(и): Аніщенко В. О., Махлай О. А.

Аніщенко В. О.

кандидат технічних наук, доцент,

начальник науково-дослідного центру  з питань діяльності органів та установ ДКВС України,

Махлай О. А.,

аспірант Академії Державної пенітенціарної служби,

начальник режимно-стройової служби,

Кримінально-виконавча система: Вчора. Сьогодні. Завтра.  2018 № 2 (4): 61-69

Розглянуто нормативно-правові акти, проаналізовано методи і форми соціальної адаптації засуджених у пенітенціарний період у зарубіжних країнах. Для аналізу обрано такі країни, як Швейцарія, Велика Британія, Німеччина та США. За основний критерій вибору країн для подальшого аналізу взято наявність позитивного досвіду в напрямку соціальної адаптації засуджених у пенітенціарний період та, як наслідок, низький рівень рецидивних злочинів у подальшому після звільнення. Запропоновано внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України в напрямку підвищення якості проведення заходів, передбачених процесом ресоціалізації.

Ключові слова: ресоціалізація засуджених, соціальна адаптація, зарубіжний досвід, надання допомоги, методи адаптації, соціальна допомога.

1. Ожегов С. И. Толковый словарь русского языка. Москва: А ТЕМП, 2006. 944 с.
  2. Зубарев С. М. Уголовно-исполнительное право: учебник для академического бакалавриата. 5-е изд., пер. и доп. Москва: Юрайт, 2016. 455 с.
  3. Багреева Е. Г. Субкультура осужденных и их ресоциализация: монография. Москва: ВНИИ МВД РФ, 2001. 164 с.
  4. Сухов А. Н. Социальная работа в пенитенциарных учреждениях: учебное пособие / под ред. проф. А. Н. Сухова. Москва: Московский психолого-социальный институт, 2007. 300 с.
  5. Уголовный кодекс Швейцарии /пер. с нем.; науч. ред. А. В. Серебрянникова. Москва: Зерцало, 2000. 134 с.
  6. Примерный Уголовный кодекс США. Официальный проект Института американского права / пер. с англ. А. С. Никифорова; под ред. Б. С. Никифорова. Москва: Прогресс, 1969. 303 с.